SEO Stratejisi Nasıl Yapılır?

SEO Stratejisi  Nasıl Yapılır?

SEO Stratejisi Nasıl Yapılır?

Güçlü bir plana sahip olmayan her çalışma başarısızlıkla sonuçlanır. 10 yıl öncesinde birkaç anahtar kelimeyle arama motorunda üst sıralarda yer alabiliyorken günümüzde sistem çok karışık bir hale geldi. Başarılı bir SEO stratejisi oluşturmak için güçlü bir yol haritanızın olması gerekmektedir.

Strateji

İyi bir strateji oluşturmanın en önemli yolu sorunu iyice kavramaktan geçer. Amaç, hedef ve rakiplerinizi belirlemeniz sizi planınızda hızlandıracaktır. Bunları belirlemenizde ‘Kelime Araştırma, SEO Denetimi, Backlink Denetimi ve İçerik & Dönüşüm Denetimi’ size yardımcı olacaktır.

Dönüşüm

Bir web sitesinden hedef kitleye ulaşmak artık çok zor. SEO stratejisi tasarlarken dönüşüm oranı optimizasyonu önemli bir husus haline geliyor. Sürecin bu safhasında, kritik sayfalarınızın analizine ihtiyacınız var, bunlar web sitesinin içeriğine göre değişmektedir. Sitede geçirilen zaman, sıçrama oranları, trafik kaynakları, site içinde sayfa geçişleri, gibi kriterlerde performans tablosu çıkartılmalıdır. Ziyaretçilerinizin sitenize giriş yaptığı ilk sayfadaki hataları düzeltip ziyaretçinize güzel bi şekilde hoş geldin dediğiniz zaman, sitede geçirilen süre ve geri dönüşüm oranı artacaktır.

Optimizasyon

Sadece sayfanın içeriğini değil, başlık, etiketler, iç bağlantıları da kapsayacak bir plana sahip olmak gerekiyor.  Optimizasyonu doğru yapılmış bir SEO planı, kısa sürede başarıyı yakalayacaktır.

İçerik

‘Content is king’ sözüyle ne kadar değerli bir kavram olduğu bir kez daha hatırlatalım. İçeriklere örnek verecek olursak;

  • Blog İçerikleri
  • E-Kitaplar, Klavuzlar, Eğitim Kaynakları,
  • Görsel İçerik (İnfografik, fotoğraflar vb.)
  • Video İçerik (Bloglar, Nasıl Yapılır vb)
  • Webinarler ve Slaytlar
  • Podcastler
  • Basın Bültenleri