SEO ile Uyumlu İçerik Kazandırıyor

SEO ile Uyumlu İçerik Kazandırıyor

SEO ile Uyumlu İçerik Kazandırıyor

SEO kurallarına uygun olarak yazılan özgün içerikler arama motorlarında daha üst sıralara çıkıyor. SEO elbette içerikten ibaret değil, arka planda birçok teknik uygulaması da var. Ama içerikte dikkat edilebilecek kurallar elinizdeki materyalin internet okyanusunda boğulmasının önüne geçebilir.

SEO uyumlu içeriklerin genel özellikleri şunlardır:
– Konuyla ilişkili içerik yazın. Arama motorlarının algoritması içeriğin ilişkili olup olmadığını çıkarabilir. O yüzden oyun oynamaya çalışmayın. Tabii ki konuyla ilişkili olacak diye kalitesiz bir içerik de çıkarmayın. Hem ilişkili hem de özgün ve kaliteli içerikler üst sıralara çıkar.

– Sonuçlarınıza başta yer verin. İçerikte giriş, gelişme ve sonuç örgüsü düşünmek doğal. Ama metnin ilişkili olduğunu göstermek için sonda anlatacaklarınıza en başta değinmeniz içeriğinizin yükselmesi açısından önemli.

– Paragraf halinde yazmanın cazibesine karşı koyun. Listeler hem SEO açısından daha uygundur hem de okurların dikkatini daha fazla çeker.

– Vereceğiniz bağlantıların içeriğinizle ilişkili olmasına dikkat edin. “Buraya tıklayın” tarzı ibareler alakasız görülebilir.

– Başlık ve alt başlıklarda tutarlılığı elden bırakmayın, anahtar kelimenizi tekrarlamayı ihmal etmeyin.

– İçeriğinizi bitirdikten sonra bir daha gözden geçirin. İmla ve dilbilgisi kuralları metnin kalitesine zarar verdiği gibi onu SEO açısından da zayıflatır.