SEO Hakkında 4 Yanlış Bilgi!

SEO Hakkında 4 Yanlış Bilgi!

SEO Hakkında 4 Yanlış Bilgi!

1. SEO Bir Aldatmacadır.

Ne yazık ki bir çok işletme sahibi SEO servisi almakta ama temelde SEO servisini anlayamamaktadırlar. SEO sizden aylık bir ücret alarak karşılığında Google gibi en üst sırada yer alacağınıza dair bir söz vermez.

Aslında bu yanlış bilginin sebebi bir çok kişinin çok küçük bir çaba karşılığında kolay ve büyük kazançlar elde etmek istemesidir. Nitekim SEO’da kazanç sağlamaya yardımcı olur. SEO gerçek bir çaba göstererek, sık sık trafik artışı ötesinde ek ödülleri öder taahhüdünü içerir.

2. Google SEO’dan nefret ediyor.

Bazı günler bunu hissettirsede aslında doğru bir bilgi değil.

Aslında Google ve SEO arasında bir ilişki vardır. Hatta Google, SEO’yu zaman tasarrufu sağlayarak sitelerin potansiyelini arttırabileceğini önerip, SEO servisinin ne kadar erken kullanılmaya başlanırsa o kadar iyi olacağını dile getirir.

3. SEO öldü çünkü Google herşeye cevap veriyor.

Web sitelerinin üzerinden büyüme ve trafik kontrolünün önemi bir çok sektörde devam etmektedir. Evet insanlar cevap isterler ama artık günümüzde bunu kendi web siteleri üzerinden yapmak istiyorlar. Ortalama bir haber siteside Google’ın cevap kutusunun %4.9’unu oluşturabilmektedir.

4. SEO hiledir.

Profesyonel anlamda her iş kolunda ‘hile’ kelimesi hoş karşılanmaz. SEO ilk başta bazı yazılımcılar ve pazarlamacılar için daha fazla anahtar kelime olarak karşılandığı için aslında böyle yanlış bir algının oluşması normaldi. Eğer SEO sadece anahtar kelimelerden meydana gelseydi, bu doğru olabilirdi. Ama aslında gerçek SEO, her bir içerikle ayrıca ilgilenip tarama deneyimlerini daha iyi hale getirmektedir.